MUZEUM W DOLINIE PAŁACÓW I OGRODÓW

Poznaj bogactwo kulturowe Doliny Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej, zwanej Polską Doliną Loary. Zgłębiaj historie rezydencji oraz arystokratycznych rodów, które je zbudowały. Posłuchaj jak znane osoby opowiadają o swoim pobycie w naszym regionie.

Poprzez nowatorskie podejście do prezentowania treści oraz pomysłowość twórców muzeum jest ono nową atrakcją bogatego już turystycznie miejsca, jakim jest niezwykły ośrodek kulturalno-edukacyjny, położony w sercu Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, Ornamental Farm Bukowiec. Goście muzeum zostają pochłonięci historią i przenoszą się w przeszłość. Jest to możliwe dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom, wyróżniającym je spośród innych muzeów. W „W Dolinie Pałaców i Ogrodów” można obejrzeć wielkoformatowe prezentacje zdjęć, grafik i litografii poszczególnych obiektów, zapoznać się z ręcznie wykonanymi makietami Zamku Chojnik czy Pałacu w Pakoszowie oraz przenieść się dzięki strumieniowym głośnikom w świat wspomnień Izabeli Czartoryskiej. Wszystkie materiały głosowe i tekstowe dostępne są w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i niemieckim.

GODZINY OTWARCIA

Informujemy, że ze względu na odbywające się wydarzenia w ramach VIII Festivalu dell’Arte, w dniach 14, 17, 20, 21 sierpnia, muzeum W Dolinie Pałaców i Ogrodów będzie nieczynne.

Wtorek – Niedziela

Kwiecień – Październik 10:00-18:00

W okresie zimowym muzeum nieczynne.

Muzeum znajduje się w budynku Artystycznej Stodoły.

CENNIK BILETÓW

Bilet normalny – 18 zł/os.

Bilet ulgowy – 15 zł/os.

Bilet rodzinny – 40 zł/ 2 os. dorosłe + 2 dzieci

Bilety łączone (Muzeum Tajemniczy Las + Muzeum W Dolinie Pałaców i Ogrodów)

Bilet normalny – 30 zł/os.

Bilet ulgowy – 25 zł/os.

Bilet rodzinny – 70 zł/os.

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ

– grupom zorganizowanym powyżej 10 os.

– dzieciom, młodzieży do lat 18 i studentom

– emerytom i rencistom

– osobom niepełnosprawnym

Bilet ulgowy przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów uprawniających do zniżki.

Dzieci do lat 3 wstęp wolny.

2019-2020 ORNAMENTAL FARM BUKOWIEC – Made with ♥ www.gcds.pl

Back to top of page