WYCIECZKI

WYCIECZKA JEDNODNIOWA – PIESZA

Bukowiec – Mysłakowice – Bukowiec

Spotkanie w Bukowcu – zwiedzanie wystawy W Dolinie Pałaców i Ogrodów w Artystycznej Stodole, przez Świątynię Ateny przejście do Głównego Szlaku Sudeckiego czerwonego, Opactwo z nowym punktem widokowym, wejście na Mrowiec , dalej do Mysłakowic. Zwiedzanie wsi z domami tyrolskimi, pałacem królewskim, zabytkowym kościołem i parkiem. Powrót do Bukowca szlakiem zielonym do Drogi Królewskiej i drogą leśną do Bukowca. Zakończenie wycieczki ogniskiem z kiełbaskami nad stawem lub w Domu Rybaka

Czas trwania: 5 h + ognisko

Dystans: 11 km

Stopień trudności: łatwy

Bukowiec – Kowary – Bukowiec

Spotkanie w Bukowcu – zwiedzanie wystawy W Dolinie Pałaców i Ogrodów w Artystycznej Stodole, przejście do centrum wsi, historia obu kościołów, karczmy sądowej, wejście na szlak niebieski. Przez Bramkę Kloebera i historyczną granicę założenia parkowego do przełęczy pod Brzeźnikiem (wejście na punkt widokowy). Wojków – szpital Bukowiec, sanatorium Wysoka Łąka – grobowce rodu von Reuss, Pałac Nowy Dwór (Fabryka Dywanów: Park Miniatur lub Muzeum Sentymentów), powrót do Bukowca ulicą Tokarską – oznakowanym szlakiem św. Jakuba. Zakończenie wycieczki  ogniskiem z kiełbaskami nad stawem lub w Domu Rybaka

Czas trwania: 6 h + ognisko

Dystans: 10 km

Stopień trudności: łatwy

Bukowiec – Góry Sokole – Bukowiec

Spotkanie w Bukowcu – przejście przez centralną część wsi do szlaku niebieskiego w kierunku Karpnik. Stamtąd szlakiem żółtym do schroniska Szwajcarka. Przerwa na posiłek (piknik pod lipą). Wejście na wybrany punkt widokowy – Krzyżna Góra lub Sokolik, panorama Sudetów. Powrót do Bukowca tą samą trasą.

Czas trwania: 7 h

Dystans: 17 km

Stopień trudności: średni

Bukowiec – Ostra Mała – Skalnik – Bukowiec

Spotkanie w Bukowcu – Głównym Szlakiem Sudeckim czerwonym marsz na Masyw Skalnika – najwyższego wzniesienia Rudaw Janowickich. Kamienna Ławeczka – przerwa obiadowa (piknik/ognisko). Wejście na Ostrą Małą – platforma widokowa z panoramą Sudetów, Skalnik, zejście szlakiem zielonym w kierunku Kowar, powrót do Bukowca ul. Tokarską.

Czas trwania: 8 h

Dystans: 19 km

Stopień trudności: wysoki

Bukowiec – Starościńskie Skały – Zamek Bolczów – Bukowiec

Spotkanie w Bukowcu – szlakiem niebieskim przez Przełęcz Karpnicką na Lwią Górę, Piec, Skalny Most. Czarnym szlakiem do ruin zamku Bolczów – przerwa obiadowa w formie pikniku – prowiant własny/ ognisko. Zejście szlakiem zielonym do Przełęczy Karpnickiej, powrót do Bukowca szlakiem niebieskim. Wycieczka całodzienna do realizacji w czasie od maja do września.

Czas trwania: 10 h

Dystans: 26 km

Stopień trudności: wysoki

Wycieczka geologiczna: Bukowiec – Krogulec – Bukowiec

Wyprawa z młotkami na kwarce dymne i amazonity na Wzgórza Karpnickie. Wyjście spod Artystycznej Stodoły w rejon występowania minerałów. Poszukiwanie tychże minerałów przy użyciu podstawowego sprzętu (zapewnionego przez organizatora) np. młotki,  przecinaki, rękawice, okulary ochronne, torebki na minerały. Wyprawę poprzedza krótkie szkolenie nt. bezpieczeństwa, a kończy wspólne mycie minerałów (np. w wiacie w Domu Rybaka) oraz ich oznaczanie.

Czas trwania: ok.  4-5 h

Dystans: 5 km

Stopień trudności:  łatwy

WYCIECZKA JEDNODNIOWA – AUTOKAROWA

Bukowiec – Zamek Karpniki – Pałac Łomnica – Pałac Wojanów – Pałac Bobrów – Pałac Paulinum –  Pałac Staniszów –  Powrót do Bukowca

Dolina Pałaców i Ogrodów – opowieść o fenomenie. W trakcie wycieczki uczestnicy dowiedzą się skąd na tak małej przestrzeni wzięło tyle zabytkowych pałaców i parków, jak powstała nazwa Śląskie Elizjum, poznają także nazwiska i historie najważniejszych rodów związanych z historycznymi założeniami z terenu Doliny Pałaców i Ogrodów.

*Ceny zależne od ilości uczestników. Zawierają transport, opiekę przewodnicką oraz bilety wstępu według programu.

Back to top of page